top of page

Precice STRYDE Yöntemi

Precice STRYDE Yöntemi

Precice STRYDE, Nuvasive Corporation tarafından geliştirilen en gelişmiş boy uzatma sistemidir. Precice Metodolojisi, dünya çapındaki hastalar için mevcut olan en konforlu ve en güvenli boy uzatma cerrahi deneyimini sunar. Precice STRYDE çivisi bu şaşırtıcı başarıya ulaşır çünkü Precice STRYDE intramedüller çivisi paslanmaz çelikten oluşur ve elektromanyetik olarak motorludur. Ve en önemli özellik, Srtrde çivilerinin tamamen ağırlık taşımasıdır. manyetik uzaktan kumandadaki düğmeye dokunarak; tırnak, içindeki kemiği iyi hesaplanmış bir şekilde uzatır ve en iyi Boy Uzatma deneyimini sağlar. Teknolojinin anahtarı, hassas implant ile hassas implantı uzatan portatif, elde tutulan bir ünite olan hassas Harici Uzaktan Kumanda (ERC) arasındaki invazif olmayan manyetik etkileşimdir. Precice 2 dahili bir yöntemdir ve vücut dışında fiksatör bulunmaz. Precice 2 çivisi uzaktan kumanda sistemi ile uzatılarak kemik uzaması sağlanır.

Boy Uzatma Yöntemleri

Precice STRYDE Yönteminin Malzemeleri

Boy Uzatma Yöntemleri

Precice 2 İntramedüller Çivi

 

Hassas STRYDE intramedüller çivi paslanmaz çelikten oluşur ve elektromanyetik olarak motorludur. Precice 2'nin titanyum çivisi, konsolidasyondan önce tam ağırlık taşımasına izin vermez. Stryde Çivisi ve Paslanmaz Çelik konstrüksiyonu ile titanyum çividen 4 kat daha güçlü olduğu test edilmiştir (Precice 2) ve sonuç olarak hastalar uzarken ameliyat sonrası hemen tolere edildiği gibi ağırlık taşıyabilirler. Teknolojinin anahtarı, hassas implant ile hassas çiviyi uzatan portatif, elde tutulan bir ünite olan hassas Harici Uzaktan Kumanda (ERC) arasındaki invazif olmayan manyetik etkileşimdir

Boy Uzatma Yöntemleri

Harici Uzaktan Kumanda (ERC)

 

ERC, bir düğmeye dokunarak STRYDE çivisini hassas bir şekilde uzatan veya kısaltan taşınabilir, elde tutulan bir ünitedir. Precice STRYDE ERC, cerrahın reçetesine göre femur veya tibiayı doğru bir şekilde uzatmak için programlanmıştır. ERC, dikkat dağıtıcı ihtiyaçlarına göre her hasta için tamamen özelleştirilebilir. ERC, bir klinik ortamında veya hastanın evinin rahatlığında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uzamayı ve yeni kemik oluşumunu doğrulamak için düzenli klinik ve radyografik değerlendirmeler yapılır. Uzama hızı, cerrah tarafından yeni kemik oluşumunun kalitesine uyacak şekilde değiştirilebilir.

Yüksek Oranda Artan Ağırlık Taşıma

 

STRYDE sistemi, Boy uzatma ameliyatı planlayan hastalar için daha iyi ve daha tolere edilebilir ameliyat sonrası sonuçlar sağlamayı amaçlamaktadır. Stryde'ın benzersiz paslanmaz çelik bileşimi ile hastalar artık hekimleri tarafından seçtikleri ve önerdikleri cihaza bağlı olarak her bacağına 68 ila 114 kg ağırlık uygulayabiliyor. Bu, hastalara önceki sistemlere kıyasla ameliyat sonrası ağırlık taşıma etkinliği için yüzde 200 veya daha fazla potansiyel sunar ve çalışmalar daha önce stryde'ın ağırlık taşımasının hastaların daha hızlı iyileşme ve iyileşmeye ulaşmalarına başarılı bir şekilde yardımcı olduğunu göstermiştir.

Precice STRYDE Sisteminin Faydaları

⦁ Ameliyat sonrası ağırlık taşımada %400 artış (Precice 2'ye kıyasla)

⦁ Güçlendirilmiş iç mekanizma

⦁ Hasta tercih edilen tedavi seçeneği

⦁ Yeni Hassas manyetik teknoloji

⦁ 80 mm'ye kadar dikkat dağıtıcı

  • Whatsapp
  • Instagram
  • Youtube
  • TikTok
bottom of page